SZKOLENIA

SZKOLENIA KITE na każdym poziomie zaawansowania.

Oferta szkolenia dostosowana jest do każdego wyjazdu oraz klientów indywidualnie. Szkolimy zgodnie ze światowymi standardami IKO podchodząc do każdego klienta indywidualnie i urozmaicając szkolenie o własne doświadczenie. W ramach szkolenia zapewniamy pełen potrzebny do zajęć sprzęt – trapez, latawiec, bar, deska oraz opiekę instruktora. Po ukończeniu kursu otrzymujesz międzynarodową legitymację IKO potwierdzającą nabyte umiejętności.

Ze względu na specyfikę szkolenia kitesurfingowego w różnych miejscach świata oraz potrzebny sprzęt i materiały cena pakietu szkolenia kalkulowana jest do każdego wyjazdu osobno, poniżej podane są ramy pakietów szkoleń ich tematyka i zakres.

Nasze całoroczne szkoły kite – bazy zagraniczne:

Kite It Zanzibar  – Zanzibar / Tanzania

LOGOKiteItFINALblackSTRONA100px

Sezon wiatrowy –  Czerwiec – Wrzesień  oraz  Grudzień – Marzec.
Główny okres wyjazdów –  Boże Ciało,  Sierpień / Święta & Sylwester, Ferie Zimowe
www.kiteitzanzibar.com

 

Go Kite Asia –   Pak Nam Pran & Koh Phangan / Tajlandia

Sezon wiatrowy :
Pak Nam Pran (Pranburi)  Listopad – Styczeń (północny monsun) oraz  Luty – Maj (południowy termiczny wiatr)
Koh Phangan  Czerwiec – Wrzesień
Główny okres wyjazdów – Święta & Sylwester,  Marzec,  Wielkanoc
www.gokite.asia

Pakiet STARTER IKO1

Połączenie teorii z praktyką, czyli wszystko co potrzebne by zacząć przygodę z kitesurfingiem:

Bezpieczeństwo – Dobór i omówienie sprzętu, Przygotowanie sprzętu, Systemy bezpieczeństwa, Zasady bezpiecznego korzystania z akwenu, Bezpieczne kierunki wiatru

Sterowanie małym latawcem treningowym na lądzie, Zasady sterowania latawcem czterolinkowym z depowerem , Kontrola latawca czterolinkowego z depowerem na lądzie i w wodzie, Startowanie i Lądowanie latawca, Restart latawca z wody, Self Rescue

Pakiet DOSZKALAJĄCY IKO2

Zajęcia dla osób posiadających ukończony kurs podstawowy IKO1, samodzielnie kontrolujących latawiec. Szkolenie dzięki któremu staniesz na desce i zaczniesz pływać !

Samodzielna kontrola mocy latawca, Kontrolowane generowanie mocy latawcem, Bodydragi downwind czyli ślizganie się po widzie ciałem używając mocy latawca, Bodydragi upwind czyli wykorzystania mocy latawca do ruchu ciałem pod wiatr, Bodydragi z deską, Teoria startu z deską, Pierwsze starty na desce, Pierwsze halsy na desce

Pakiet ZAAWANSOWANY IKO3

Zajęcia dla osób pływających posiadających ukończony kurs IKO2, pływających na desce. Szkolenie dzięki któremu zaczniesz pływać na wiatr – ostrzyć, nauczysz się zwrotów, pływania na switchu oraz podstawowej techniki skoków.

Zajęcia: Teoria pływania na wiatr, Korekcja pozycji na desce, Efektywne wykorzystywanie mocy latawca, Poprawne pozycjonowanie latawca w oknie wiatrowym, Praca ciała na desce, Podstawowe zwroty – Transition, Podstawy pływania na switchu – Toeside, Teoria skoków, Pierwsze samodzielne skoki.

Samodzielna kontrola mocy latawca, Kontrolowane generowanie mocy latawcem, Bodydragi downwind czyli ślizganie się po widzie ciałem używając mocy latawca, Bodydragi upwind czyli wykorzystania mocy latawca do ruchu ciałem pod wiatr, Bodydragi z deską, Teoria startu z deską, Pierwsze starty na desce, Pierwsze halsy na desce

Pakiet KITESURFER IKO 1 + IKO 2

Pełne szkolenie kitesurfingowe od początków z omówieniem bezpieczeństwa w kitesurfingu, systemami bezpieczeństwa i podstawową kontrolą latawca aż do wykorzystywania mocy latawca i pierwszych ślizgów na desce.

Szczegółowy opis w Pakietach IKO 1 i IKO 2.

Pakiet FULL IKO 1 + IKO 2 + IKO 3

Kompleksowy kurs, łączący w sobie wszystkie poszczególne pakiety. Wszystko czego potrzebujesz, aby w pełni stać się kitesurferem !
Od sterowania latawcem, przez bodydragi i pierwsze ślizgi na desce, aż po kontrolowane zwroty i pierwsze skoki.

Pakiet PRZYPOMINAJĄCY Refresher

Kurs dla osób pływających samodzielnie. Przypomnienie nabytych wcześniej umiejętności kitesurfingowych, ewentualna korekcja błędów, asekuracja na akwenie.

Zajęcia Indywidualne FREESTYLE i WAVE

Dla zaawansowanych kitesurferów, chcących nauczyć się nowych tricków freestyle lub pływania na falach na desce kierunkowej. Zajęcia praktyczne oldschool w haku, triki unhooked oraz poprawne pływanie na desce kierunkowej strapless.

Kurs grupowy odbywa się w grupie dwuosobowej – polecamy go szczególnie dla par lub przyjaciół, czas spędzony razem w wodzie to świetne doświadczenie, dodatkowo uczycie się nawzajem na swoich błędach. W trosce o Wasz progres i dbając o jakość realizowanych zajęć, grupy większe niż dwuosobowe realizujemy tylko na specjalne życzenie klientów.

FREESTYLE CAMP
Podczas wyjazdów prowadzimy obozy freestyle’owe dla uczestników o różnym poziomie zaawansowania. Materiał i tematykę zajęć freestyle’owych dostosowujemy do każdego uczestnika grupy. Zajęcia odbywają się grupowo, codziennie w blokach dwu- lub trzy-godzinnych, przez cały okres trwania camp’u.

Camp prowadzony jest przez czynnych zawodników światowej lub polskiej sceny kitesurfingowego freestyle’u i wave.

Podczas campu szkolimy z zakresu:

  • Zwroty,  Air Transition, Zwroty toeside
  • Skoki:  przez zenit oraz pop jump
  • Podstawowe triki oldschool – Backroll, Frontroll, Graby itp
  • Podstawy trików unhooked –   Wypięcie/Wpięcie, Raley,
    Backroll UH, S-Bend itp
  • Pływanie na desce wave/kierunkowej strapless,  Zwrot przez sztag,
    Zwrot przez rufę, Technika wave’owa
  • Zaawansowane triki na życzenie klientów